Teknik Servis

İstanbul ve İstanbul’un ilçeleri düşünüldüğünde farklı coğrafik alanların yerleşime açıldığı görülecektir. Yoğun şekilde şehirleşmiş alanlardaki profesyonel yönetim ihtiyacı ile doğasını koruyan alanlardaki profesyonel yönetim ihtiyacı birbirinden farklı olmaktadır. Kalkan Yönetim, bünyesinde barındırdığı ya da geçmiş tecrübelerinden hareketle profesyonel sözleşme imzaladığı teknik ekipler sayesinde İstanbul’un genelinde her türlü yönetim problemine cevap vermektedir. Bina, apartman, site, müstakil ev ya da iş merkezlerinin sorunlarının ortadan kaldırılabilmesi noktasında hizmet veren teknik servis elemanları sürekli olarak güncel bilgilerle donatılmaktadır. Kalkan Yönetim bünyesindeki ekiplerin güncel bilgilerle donatılmasını kendine misyon olarak belirlemiştir. Kalkan Yönetim bünyesinde:

1.       Çok katlı binalarda ulaşımı kolaylaştıran asansörlerin teknik altyapılarının sağlamlaştırılması, çıkan sorunların profesyonel ekipler tarafından giderilmesi ve sorun çıkmasa dahi düzenli kontrollerinin yapılması sağlanmaktadır.

2.       İstanbul yaklaşık olarak dört – altı ay boyunca soğuk havanın etkisindedir. Soğuk havanın etkili olduğu dönemlerde kullanılan ısıtma sistemlerinin altyapı olarak sağlamlaştırılması, çıkan sorunların profesyonel ekipler tarafından giderilmesi ve sorun çıkmasa dahi düzenli olarak kontrollerinin yapılması sağlanmaktadır. Isıtma kazanı, kat petekleri, baca boruları ve bacalar ilgili kontrollerin sağlanması da bu teknik hizmetin kapsamı dahilindedir.

3.       Apartmanın genel su tesisatını ilgilendiren her türlü bakım, onarım ve yenileme faaliyeti de Kalkan Yönetim tarafından sunulan teknik hizmetler kapsamındadır.

4.       Apartmanın elektrik tesisatının bakımından, onarımından ve gerekiyorsa yenilenmesinden de Kalkan Yönetim bünyesindeki teknik ekipler sorumludur. Ayrıca görüntülü güvenlik ekipmanları da eğer kat malikleri istiyorsa teknik ekipler tarafından kurulabilmektedir.

5.       İstanbul gibi oldukça büyük bir şehirde apartmanların doğal afetlere ve hırsızlık vakalarına karşı korunması profesyonel site yönetim hizmetlerinin temelini oluşturur. Güvenlik personelinin işe alınması, eğitilmesi ve oryantasyona tabi tutulması Kalkan Yönetim bünyesindeki teknik hizmetlerin kapsamındadır. Ayrıca apartmanın, sitenin ya da çevresinin alarm – ışık ve diğer güvenlik ekipmanları ile donatılması da mümkündür.

6.       Tüm binaların yüksek kalitede yayın hizmetine ve internet hizmetine kavuşturulması için teknik altyapının kurulması da eğer kat malikleri tarafından istenirse Kalkan Yönetim bünyesindeki teknik ekip tarafından gerçekleştirilebilmektedir.

7.       Peyzaj düzenlemelerinin profesyonel bir anlayışla yapılması için Kalkan Yönetim bünyesinde profesyonel ekipler faaliyet göstermektedir.

8.       Eğer var ise havuz bakımlarının yapılması, havuz suyunun hijyenik açıdan kaliteli tutulması ve belediye denetimlerinin başarıyla atlatılması için gerekli düzenlemeler Kalkan Yönetim’in teknik ekibi tarafından gerçekleştirilmektedir.

9.       Bulunulan ilçenin ortalama sıcaklıklarına göre dış cephelerin izole edilmesi için gerekli ölçümlerin yapılması, uygun malzemelerin seçilmesi ve ekiplerin yönetilmesi de Kalkan Yönetim bünyesinde sunulan teknik hizmetler arasındadır.

Sonuç olarak; Kalkan Yönetim, sunduğu profesyonel site ve apartman yönetiminin kapsamını oldukça geniş tutmaktadır. Kat maliklerinin ortak yaşam kültürü içerisinde ihtiyaç duyabileceği her türlü teknik detay bu konuda uzmanlaşmış ekiplerce halledilmektedir. Kat Malikleri Kanunu’na uygun olarak yapılan teknik işlemlerin her türlü yasal sorumluluğu da Kalkan Yönetim’indir. Kalkan Yönetim bünyesinde çalışan profesyonel site yöneticisi tüm teknik süreçlerin organize edilmesinden sorumludur.

En uygun profesyonel bina – apartman ve site yönetiminin seçilmesi noktasında kat malikleri sunulan teknik hizmetlere büyük önem vermelidir. Fiyat unsurunu belirleyen temel unsurun sunulan teknik hizmetler olduğu bilinmelidir. Kalkan Yönetim uzun yıllardır edindiği tecrübelerden hareketle, profesyonel yönetim firması olarak temsil ettiği kat maliklerinin en uygun fiyatlarla teknik hizmetleri almasını garanti etmektedir.